VI Gminny Konkurs Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych i Niemieckojęzycznych

Serdecznie gratulujemy Olivierowi z klasy 8a, Szymonowi i Mateuszowi z klasy 7b za godne reprezentowanie szkoły w VI Gminnym Konkursie Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych i Niemieckojęzycznych pod patronatem Burmistrza Wadowic p. Bartosza Kalińskiego, organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 4 w Wadowicach. W tym trudnym konkursie składającym się z pytań w języku polskim, angielskim i niemieckim, a sprawdzającym wiedzę językową, geograficzną, historyczną i kulturową Olivier Spisak zdobył III miejsce. Laureatom nagrody wręczyła Dyrektor Szkoły, p. Elżbieta Kowalczyk. Wszyscy uczestnicy otrzymali upominki i dyplomy. Dziękujemy organizatorkom p. Julicie Kamińskiej, p. Paulinie Sarapacie oraz p. Monice Worytko za możliwość wzięcia udziału w konkursie oraz tak wspaniałą atmosferę.

Opiekun: Agnieszka Bogunia

Naleśniki

Dziś w całej szkole od samego rana pięknie pachnie. Wszystko to za sprawą uczniów klasy 3b i ich samodzielnie usmażonych naleśników z białym serem i własnoręcznie wykonaną czekoladową polewą.

Zdrowe kanapki

Uczniów klasy 2a naszedł smak na zdrowe kanapki. Dowiedzieli się, jaki powinien być zbilansowany posiłek. A przy okazji ustaliliśmy, ze zdrowa kanapka też może być miłym prezentem dla najbliższych ♥️

Zarządzenie

Doskonalenie techniki czytania ze zrozumieniem

Doskonalimy technikę czytania ze zrozumieniem. Rewelacyjnie pracuje się, kiedy możemy wykorzystać do tego historyjki obrazkowe. Najpierw dobieraliśmy obrazki do podpisów, później sami tworzyliśmy własne obrazki do przygotowanych zdań. A wam, jak się podoba efekt naszej pracy?

Magdalena Ledwoń

Konkurs recytatorski „Poranek z Tuwimem”

Szkolny konkurs recytatorski rozstrzygnięty! Nasi wspaniali i utalentowani uczniowie zaprezentowali utwory Juliana Tuwima. Niesamowite umiejętności naszych małych artystów były na tak wysokim poziomie, że Jury miało naprawdę trudną decyzję do podjęcia. Ostatecznie przyznano następujące nagrody:

– w kategorii dzieci młodszych (oddział przedszkolny i klasy 1):
I miejsce Daniel Sędzielewski
II miejsce Amelia Lipowska
III miejsce Patrycja Baraniec
Wyróżnienie Barbara Kwaśniak

– w kategorii dzieci starszych (klasy 2 i 3):
I miejsce Lena Bobak
II miejsce Blanka Panek
III miejsce Zuzanna Ryncarz
Wyróżnienie Pola Golian

Z uwagi na niesamowicie wysoki poziom prezentacji, wszyscy uczestnicy konkursu mogą czuć się jak zwycięscy. Byliście wspaniali! ♥️

Światowy Dzień Ziemi

22 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Ziemi.???? Tegoroczne hasło przewodnie to „Planeta kontra plastik”. Nasza szkoła promuje postawy proekologiczne, a uczniowie świetlicy przygotowali plakaty, które przyciągają uwagę i promują działania na rzecz ekologii i ochrony naszej Planety. ????????????

Magdalena Maciejczyk

Zapraszamy na Piknik Rodzinny!

Drużynowe Biegi Przełajowe na szczeblu powiatowym

Dzisiaj na stadionie MKS Sława Wadowice odbyły się Drużynowe Biegi Przełajowe na szczeblu powiatowym. W kategorii Igrzyska Młodzieży Szkolnej nasze dziewczyny i chłopcy okazali się najlepsi i awansowali do Mistrzostw Województwa w Nowym Targu????????????

W Kategorii Igrzyska Dzieci Dziewczyny zajęły II miejsce a chłopcy III miejsce. Spory sukces osiągnęła Hania Kozioł zajmując I miejsce indywidualnie!!!

Bardzo dziękujemy za wspaniałe reprezentowanie naszej szkoły i postawę fair play oraz życzymy dalszych sportowych sukcesów.

Opiekun Jan Gajczak

Warsztaty dla klas ósmych

18 kwietnia uczniowie klas ósmych wzięli udział w warsztatach organizowanych przez Ośrodek Interwencji Kryzysowej w Radoczy dotyczących sytuacji stresowych i umiejętności radzenia sobie w trudnych sytuacjach.

Dziękujemy pani Agnieszce Radwan za poświęcony czas i przeprowadzone zajęcia.

Gabriela Sadzikowska