Jadwiga Nogala
Anna Pławny
Renata Piotrowska

Biblioteka jest czynna stacjonarnie we wtorki od godziny 13.00 do 17.00- możliwość wypożyczenia lektur.

Poniedziałek: 8.00 – 13.00

Wtorek: 9.00-15.00

Środa: 8.00- 14.00

Czwartek : 8.00- 15.00

Piątek: 8.00- 14.00

W dniach 16 – 20 października w murach naszej szkoły  można było usłyszeć  strofy polskiej  poezji . Czytaliśmy na lekcjach j. polskiego i lekcjach  wychowawczych. Na przerwach zbieraliśmy się w bibliotece lub herbaciarni na wspólne czytanie poezji. Miło było usłyszeć jak czytają nasi nauczyciele np.:  j. angielskiego,  j. niemieckiego,  wychowania fizycznego czy zaproszeni emerytowani nauczyciele. Były chwile wzruszeń ale i  śmiechu, bo wiersze bywają różne. Na pamiątkę minionego tygodnia pozostaną zdjęcia jak również albumy z wierszami  wykonane przez uczniów klasy 6a i 6b.

Zapraszamy  wszystkich chętnych do udziału w pracach Koła Przyjaciół Biblioteki.

W  ramach spotkań:

– rozmawiamy o przeczytanych książkach,

-odkrywamy  historię pisma , książki  i  bibliotek,

– poznajemy pracę bibliotekarza,

– dbamy o porządek na półkach,

– w tym roku pomagamy przy inwentaryzacji,

– czytamy książki młodszym kolegom.

W miesiącu październiku, w ramach obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych, bibliotekę szkolną odwiedziły klasy 0-III naszej szkoły. Podczas spotkań uczniowie mogli obejrzeć prezentację multimedialną o życiu i twórczości Astrid Lindgren oraz wystawkę książek napisanych przez tę szwedzką pisarkę. Na koniec uczniowie w skupieniu słuchali głośnego czytania fragmentów znanych utworów Astrid Lindgren, takich jak: „Pipi Pończoszanka” czy „Dzieci z Bullerbyn”.